Γιορτές-Εκδηλώσεις

Γιορτή 17ης Νοεμβρίου 2020

Ύμνος στην ελευθερία και τη δημοκρατία είναι η επέτειος του Πολυτεχνείου. Την Τρίτη 17 Νοεμβρίου 2020 οι μαθητές του σχολείου μας θα παρακολουθήσουν διαδικτυακά τη γιορτή στις 9 το πρωί στην ψηφιακή αίθουσα του υπεύθυνου καθηγητή του τμήματός τους.
Η ζωή είναι ένας αγώνας συνεχής απέναντι στον φασισμό, ένας αγώνας για ΨΩΜΙ-ΠΑΙΔΕΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ!
Οι φωτογραφίες είναι από την περσινή γιορτή μας στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων.

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2020

Την Τρίτη 27 Οκτωβρίου 2020 οι μαθητές θα προσέλθουν για τη σχολική γιορτή του ΟΧΙ το πρωί από τις 8:00 ως τις 8:20. Το πρωινό λεωφορείο ισχύει κανονικά. Οι μαθητές θα γιορτάσουν μέσα στις αίθουσες των τμημάτων. Θα σχολάσουν στις 11. Το λεωφορείο για Σκοτίνα θα αναχωρήσει στις 11:30. Στον εκκλησιασμό της Τετάρτης το σχολείο μας θα εκπροσωπηθεί μόνο από τη σημαιοφόρο, τη διευθύντρια, που θα εκφώνησει τον πανηγυρικό λόγο και τον γυμναστή, που θα είναι τελετάρχης στην κατάθεση στεφάνων.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!
(Οι φωτογραφίες είναι από τη γιορτή στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων το 2018).

Τρεις Ιεράρχες 2020

Την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2020 τιμήσαμε τη γιορτή και τη μνήμη των 3 Ιεραρχών και των δασκάλων.
Υπεύθυνος για τη γιορτή ήταν ο θεολόγος του σχολείου μας κ. Γάτας Δημήτριος, ο οποίος μίλησε για το έργο των Αγίων και κατά τον εκκλησιασμό στον Ι. Ν. Αγίου Νικολάου στη Λεπτοκαρυά.
Χρόνια πολλά σε όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς!

• ierarxes1
  • ierarxes2